پاورپوینت حسابداری و ارزش جاری
X
تبلیغات
امروز: جمعه 22 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت حسابداری و ارزش جاری

پاورپوینت حسابداری و ارزش جاری دسته: حسابداری
بازدید: 80 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 280 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

تئوری و نحوۀ محاسبۀ سود شرکت در کانون ادبیات حسابداری مدیریت ومالی قرار می گیردباوجود تعدد مقاله ها در مورد روش های سنجش و محاسبۀ سود ،ولی «مفهوم سود» هنوز هم دستخوش تفسیرهای گوناگون قرار می گیرد وهریک از مکتب های فکری مدعی است، که از دیدگاه نظری ،بر سایر مکاتب برتری دارداصولا در مورد محاسبۀ بهتر یا دقیق تر سود شرکت ، چهار مکتب اندیشه وجود دارند

قیمت فایل فقط 31,000 تومان

خرید

پاورپوینت حسابداری و ارزش جاری

در یک شکل ، صورت های مالی مبتنی بر ارزش جاری را با توجه به تغییر در سطح عمومی قیمت تعدیل نمی کنند . روش مزبور را معمولاً حسابداری بر مبنای ارزش جاری می نامند. از دیدگاه این مکتب سود شرکت همان سود بر مبنای ارزش جاری است .

در شکل دوم از مکتب افراطی صورت های مالی مبتنی بر ارزش جاری را باتوجه به تغییر در سطح عمومی قیمت تعدیل می نمایند . معمولاَ روش مزبور را حسابداری ارزش جاری تعدیل شده بر مبنای سطح عمومی قیمت می نامند، از دیدگاه این مکتب سود شرکت برابر است با سود  جاری تعدیل شده.

•دامنۀ بحث های محاسبۀ سود بی نهایت گسترده است .سود یکی از اقلام مهم و اصلی صورت های مالی است که در نوشته های مختلف کاربردهای متفاوت دارد .معمولاً سود به عنوان مبنایی برای محاسبۀ مالیات ، عاملی برای تدوین سیاست پرداخت سود تقسیمی ، راهنمایی برای سرمایه گذاری وتصمیم گیری و عاملی برای پیش بینی به تصوردرمی آید. •نخست ، سود مبنایی برای محاسبۀ مالیات و توزیع مجدد ثروت بین افراد است . •دوم ، سود به عنوان راهنمایی مورد تصور است که براساس آن سیاست های مربوط به سود تقسیمی و نگهداری سود تدوین می شود . •سوم ، سود را از این دیدگاه مورد توجه قرار داده اند که نوعی راهنمایی برای سرمایه گذاری و تصمیم گیری می باشد . •چهارم ، سود را به عنوان یک ابزار یا وسیلۀ پیش بینی کننده به تصور در می آورند که افراد را در امر پیش بینی سودها و رویدادهای اقتصادی آینده یاری می دهد . •راه پنجم این است که سود را به عنوان معیاری از کارایی به تصور درآورد.

•شرحی از سود حسابداری : •از دیدگاه عملی سود حسابداری را بدین گونه تعریف کرده اند : تفاوت بین درآمد تحقق یافته ناشی از معامله های دوره و بهای تاریخی منقضی شدۀ مربوطه.تعریف مزبور بیانگر این است که سود حسابداری دارای پنج ویژگی می باشد : •1.سود حسابداری مبتنی بر معامله های واقعی است که شرکت آنها را انجام داده است (سود حسابداری اصولاً از تفاوت درآمد فروش کالاها یا خدمات با هزینه های لازم برای انجام دادن این فروش ، به دست می آید.) •2.سود حسابداری بر مبنای فرض دورۀ زمانی ، به عنوان یک امری بدیهی، قرار دارد و به عملکرد مالی شرکت در طی یک دورۀ زمانی مفروض یا  مشخص اشاره دارد . •3. سود حسابداری که بر مبنای اصل تحقق درآمد ، ایجاب می کند تا درآمد تعریف شود،آن را اندازه گیری و شناسایی (ثبت) نمود. به طور کلی ، اصل تحقق درآمد معیار یا آزمونی است برای شناسایی (ثبت)درآمد ، و درنتیجه شناسایی (ثبت) سود . •4.سود حسابداری ایجاب می کند که بهای جاری را برحسب بهای تاریخی اندازه گیری کرد ، یعنی باید اصل بهای تاریخی را به صورت دقیق رعایت نمود. •5.سود حسابداری ایجاب می کند که درآمدهای تحقق یافتۀ دوره ، در رابطه با هزینه های مربوط ، مناسب یا ذی ربط مورد توجه قرار گیرند.از این رو، سود حسابداری برمبنای اصل تطابق قرار دارد.

ایجیری،کوهلر،لیتل تان و ماتز در زمرۀ مهم ترین و پرشورترین مدافعان سود حسابداری قرارگیرند. ما دربارۀ چهاردیدگاه یا عقیدۀ اصلی آنها بحث می کنیم . •نخستین دیدگاه در تایید سود حسابداری این است که سود مزبور توانسته است در طی زمان ، همواره سربلند بماند. •کوهلر در تایید چنین دیدگاهی می گوید: •موجودیت کنونی حسابداری نه به سبب علاقه یا خواست حسابداران بلکه به سبب اعمال نفوذ تجار،کسبه یا سوداگران است.اگر کسانی دربارۀ سرمایه گذاری ها و مدیریت تصمیم می گیرند به گزارش های مالی مبتنی بر بهای تاریخی که برای چندین سال سودمند است ، دسترسی نداشتند ،از مدت ها پیش تغییرهایی در حسابداری به وجود آمده بود .

قیمت فایل فقط 31,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت حسابداری و ارزش جاری , PowerPoint accounting and current value , مکتب کلاسیک ها , مکتب افراطی , مربوط بودن مفهوم سود , مفهوم سنتی سود , نقاط قوت سود حسابداری , نقاط ضعف سود حسابداری , مفاهیم حفظ یا نگهداشت سرمایه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee