پاورپوینت ارایه صورت های مالی
X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 14 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت ارایه صورت های مالی

پاورپوینت ارایه صورت های مالی دسته: اقتصاد
بازدید: 100 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 195 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

نوعی مکتب نئوکلاسیک نیز وجود دارد که بین مکتب کلاسیک از حسابداری مبتنی بر بهای تاریخی و مکتب افراطی حسابداری مبتنی بر ارزش جاری قرار می گیرد روش مزبور ایجاب می کند که صورتهای مالی بار دیگر براساس توجه به تغییر در قدرت خرید عمومی تهیه شوند این روش را حسابداری مبتنی بر سطح عمومی قیمت یا حسابداری مبتنی بر بهای تاریخی تعدیل شده بر مبنا سطح عمومی قیمت

قیمت فایل فقط 32,000 تومان

خرید

   پاورپوینت ارایه صورت های مالی

همانگونه که پیش از این گفتیم، طبق قرارداد، صرف نظر از تغییر در سطح عمومی قیمت یا سطح قیمت های خاص، مقادیر اقلام پولی از نظذ تعداد دلار ثابت هستند. اگر چه این مقادیر ثابت هستند، ولی ارزش اقلام پولی از نظر قدرت خرید تغییر می کند. ازاینرو دارندگان اقلام پولی، به سبب تغییر در سطح عمومی قیمت، قدرت خرید خود را از دست می دهند یا بر قدرت آن ها در این زمینه افزوده می شود. معمولا چنین سود و زیانی را سود و زیان ناشی از قدرت خرید عمومی، یا سود و زیان ناشی از نگهداری اقلام پولی می نامند. بصورت دقیق تر:

       در مورد ماهیت سود یا زیان حاصل از تغییر سطح عمومی قیمت و نحوه برخورد با این عامل در حسابداری توافق نظر کامل وجود ندارد. روش های زیر پیشنهاد شده اند:

      1.بیانیه شماره 3 از مطالعه تحقیقاتی حسابداری شماره 6، از هیئتاصول حسابداری و پیش نویس تهیه شده از سوی انجمن حسابداران رسمی کانادا در مورد حسابداری مبتنی بر سطح عمومی قیمت این موضوع را پذیرفته اند که سود یا زیان حاصل از تغییر در سطح عمومی قیمت را باید در سود جاری گنجانید.

      2.تنها زیان حاصل از تغییر در سطح عمومی قیمت را باید در سود جاری گنجانید؛ سود حاصل از تغییر در سطح عمومی قیمت را باید به عنوان یک قلم سرمایه منظور کرد.

      3.سود و زیان حاصل از تغییر در سطح عمومی قیمت (هردو) را باید به عنوان اقلام سرمایه ای منظور کرد.

      4.سود و زیان حاصل از تغییر در سطح عمومی قیمت (هردو) را باید در سود جاری گنجانید؛ با این استثنا که یود و زیان متعلق به وام های بلند مدت را نباید تا زمانی که از طریق بازخرید اوراق قرضه تحقق یابند، گزارش نمود.

      5.تمام سود و زیان ناشی از تغییر در سطح قیمت را باید در سود جاری گنجانید؛ به استثنای سود و زیانی که در اثر گنجاندن اقلام پولی در حقوق صاحبان سهام به وجود می آیند.

     از طریق ضرب کردن بهای اقلام مورد گزارش در صورت های مالی (مبتنی بر بهای تاریخی) در عامل تبدیل زیر، اقلام غیر پولی بر حسب قدرت خرید عمومی و جاری گزارش می شوند:

شاخص سال جاری

شاخص هنگامی که اقلام غیر پولی ایجاد شدند

     گزارش حقوق صاحبان سهام (پس از تعدیل) به استثنای سود انباشته، مشابه گزارش نمودن اقلام غیر پولی (پس از تعدیل) می باشد. مبلغ اصل سرمایه گذاری شده را باید در عامل تبدیل زیر ضرب نمود:

شاخص سال جاری

شاخص در مقطع سرمایه گذاری

      سود انباشته را که نمی توان با استفاده از یک عامل منحصر به فرد تعدیل کرد، نشان دهنده سود خالص است. می توان سود انباشته را به طریق زیر گزارش کرد:

     1.هنگامی که تعدیل صورتهای مالی تهیه شده بر مبنای بهای تاریخی بر حسب قدرت خرید عمومی برای نخستین بار صورت می گیرد، می توان سود انباشته را پس از این که سایر اقلام ترازنامه تغییر داده شدند، به راحتی محاسبه کرد.

     2.در دوره های بعد، سود انباشته پایان دوره را می توان از طریق زیر بر مبنای واحد قدرت خرید عمومی تعیین کرد:

     الف- سود خالص بر حسب واحد قدرت خرید عمومی که در صورت های مالی مبتنی بر سطح عمومی قیمت گزارش شود.

     ب- تعدیلات حاصل از سود و زیان ناشی از تغییر قدرت خرید اقلام پولی حقوق صاحبان سهام.

قیمت فایل فقط 32,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت ارایه صورت های مالی , PowerPoint presentation of financial statements , تعدیل اقلام خاص با توجه به تغییر در سطح عمومی قیمت , نحوه برخورد با سود یا زیان حاصل از تغییر در سطح عمومی قیمت , شیوه ثبت اقلام غیر پولی و حقوق صاحبان سهام , محاسبه اقلام پولی , متمایز ساختن اقلام پولی از اقلام غیر پولی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee