پاورپوینت گزارشگری مالی
X
تبلیغات
امروز: یکشنبه 4 اسفند 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت گزارشگری مالی

پاورپوینت گزارشگری مالی دسته: حسابداری
بازدید: 65 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 5096 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

می توان مدیریت بر سود را از دیدگاه قراردادها و یا از دیدگاه گزارشگری مالی مورد توجه قرار داد از دیدگاه قراردادها، می توان مدیریت بر سود را راهی کم هزینه دانست و بدان وسیله شرکت را در برابر پیامدهای اقتصادی ناشی از رویدادهای غیر قابل پیش بینی مصون ساخت از دیدگاه گزارشگری مالی، مدیر می تواند از مجرای مدیریت بر سود بر ارزش بازار سهام شرکت اثر بگذار

قیمت فایل فقط 31,000 تومان

خرید

پاورپوینت گزارشگری مالی

بدون توجه به شیوه استدلال، مسئله مهم، توجه به این واقعیت است که در مورد مدیریت بر سود یک قانون محکم ودقیق وجود دارد و ما در حسابداری مقدماتی با آن آشنا می شویم وآن چیزی نیست جز معکوس کردن رویدادهای مالی که به روش تعهدی ثبت می شوند. بنابراین، مدیری که بخواهد سود خالص دوره جاری را بالا ببرد در میابد که در دوره بعد رویدادهای مالی را که به روش تعهدی ثبت شده اند باید معکوس نماید وسودهای خالص دوره های بعد را پایین آورد.

در 1985 «هیلی» مقاله ای با عنوان «اثر طرح های پاداش بر تصمیمات حسابداری» منتشر کرد. و آن یک تحقیق ریشه ای درباره انگیزه های مندرج در قراردادها از دیدگاه مدیریت بر سود است.

مقاله هیلی بر پایه تئوری اثباتی حسابداری قرار دارد و بیانگر این است که وجود برنامه های پاداش باعث می شود که مدیران سود سال جاری را به حداکثر برسانند.

چون از انجا که طرف قرار داد خارج از سازمان قرار می گیرند از جمله(هیئت مدیره)نمی تواند در باره ی این عدد(سود خالص)اطلاعات دقیقی به دست آورند.

و اگر سود خالص زیاد باشد (به بالای سقف برسد) برای مدیر این انگیزه  وجود دارد که یکبار دیگر روشهایی از حسابداری به اجرا در آورد که سود خالص گزارش شده را کاهش دهد، زیرا در مورد سود خالص گزارش شده (بیش از سقف) برای همیشه پاداش، از دست خواهد رفت.

oسایر انگیزه های موجود در متن قرارداد oانگیزه های سیاسی oانگیزه های مالیاتی oتغییر مدیر عامل oعرضه سهام برای نخستین بار oاطلاع رسانی به سرمایه گذاران

قیمت فایل فقط 31,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت گزارشگری مالی , PowerPoint Financial Reporting , سایر انگیزه های مدیریت بر سود , سایر انگیزه های موجود در متن قرارداد , انگیزه های سیاسی , انگیزه های مالیاتی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee